Reklama

Reklama

Niemiecka minister o zdjęciu z Kijowa z kieliszkiem szampana: "To było nieodpowiednie"

Na zdjęciu z wizyty w Kijowie minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) stoi roześmiana z kieliszkiem szampana w dłoni. Fotografia wywołała duże oburzenie. Teraz Faeser przyznaje: "To było nieodpowiednie".

Podczas wizyty w Kijowie minister spraw wewnętrznych Niemiec zrobiono zdjęcie w towarzystwie burmistrza Kijowa Witalija Kliczki i ambasadora Niemiec w Kijowie. Na fotografii Nancy Faeser stoi roześmiana, a w dłoni trzyma kieliszek z szampanem. 

Nancy Faeser o zdjęciu zrobionym w Kijowie: Zapanował zrelaksowany nastrój

We wtorek wieczorem w programie RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) Faeser potwierdziła, że żałuje zdjęcia zrobionego podczas wizyty w Kijowie.

- Przykro mi z powodu tego zdjęcia, to było niestosowne - tłumaczyła, dodając, że "zapanował zrelaksowany nastrój, ponieważ codzienne życie na ulicy, w Kijowie, obecnie powróciło do normy". - Trudno to zrozumieć, gdy w tym samym kraju jest wiele zniszczeń, popełniono straszne zbrodnie wojenne, a na wschodzie kraju wciąż toczą się walki - dodała Faeser. Jednak, jak wyjaśniała, w stolicy Ukrainy "widywała ludzi znowu robiących zakupy, siedzących w barach i kawiarniach, wykonujących swoją pracę".

Reklama

Niemiecka minister: Nie zrobiłabym tego ponownie

- Nie zrobiłbym tego ponownie, ponieważ jest to coś niewłaściwego, jeśli przybywasz z innego kraju - podkreśliła minister.

Na zdjęciu widać Faeser, znajdującą się w towarzystwie niemieckiego ministra pracy Hubertusa Heila (SPD), burmistrza Kijowa Witalija Kliczki i ambasador Niemiec w Kijowie - Anki Feldhusen.  

Reklama

Reklama

Reklama