Reklama

Reklama

Niemieccy emeryci coraz częściej decydują się na emigrację. Sporo wybiera Polskę

Emeryci z Niemiec coraz częściej decydują się na opuszczenie kraju. Zgodnie z najnowszymi rankingami, w których brane są pod uwagę kwestie związane z kosztami utrzymania, opieką zdrowotną, przestępczością o bezpieczeństwem, niemieccy seniorzy chętnie wyjeżdżają do Polski, Czech, Węgier i Hiszpanii.

Jak informuje niemiecki portal infranken.de, m.in. ze względu na wprowadzone zmiany w systemie emerytalnym od 2022 roku w Niemczech coraz więcej emerytów decyduje się na emigrację. Niższe świadczenia sprawiają, że wielu nie ma wystarczających środków do życia. Emeryci zderzają się też z coraz wyższymi kosztami utrzymania, rosnącymi opłatami za leki i rachunki. 

Według portalu koszty utrzymania w innych krajach (nie tylko w Europie) są niższe, przy czym standard życia dla emerytów jest wyższy. Jak oceniono, pozwala im to na bardziej beztroskie życie.

Reklama

Coraz więcej emerytów wyjeżdża z Niemiec 

Według najnowszych danych do 1 lipca 2021 r. wypłacono łącznie 21,224 mln emerytur, z czego w 2020 r., według niemieckiego ubezpieczyciela emerytalnego, wypłacono 248 tys. emerytur obywatelom Niemiec, którzy przebywali za granicą. Na przestrzeni lat liczba emerytów-emigrantów stale rośnie.  

Niemieccy emeryci decydują się na Polskę  

Z rankingów dotyczących krajów, w których najchętniej osiedlają się niemieccy emeryci, króluje Polska. Tuż z nią plasują się Czechy, Węgry, Austria oraz Hiszpania. Chętnie wybierane są też Szwajcaria, Portugalia i Włochy

ZOBACZ: Ceny poszły w górę. Polacy pokazują "paragony grozy"

W badaniach brane są pod uwagę koszty utrzymania, kwestie związane z opieką zdrowotną, wskaźniki przestępczości i ogólne bezpieczeństwo w danym kraju.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy