Reklama

Reklama

Niemcy: Zatrzymano domniemanego dżihadystę z Syrii

Policjanci z jednostki antyterrorystycznej zatrzymali w Wachau pod Lipskiem we wschodnich Niemczech Syryjczyka podejrzanego o udział w walkach po stronie Dżabhat Fatah al-Szam i Państwa Islamskiego (IS) - podała w piątek prokuratura federalna w Karlsruhe.

39-letni Ahmad A., nazywany "emirem", dowodził od 2012 roku operującym w okolicach syryjskiego miasta Ar-Rakka oddziałem należącym do ugrupowania Dżabhat Fatah al-Szam (dawniej: Front al-Nusra).

Na wiosnę 2013 roku, po konflikcie między Dżabhat Fatah al-Szam a IS przyłączył się do tej drugiej organizacji.

Do zatrzymania domniemanego dżihadysty doszło w czwartek wieczorem - podała prokuratura federalna w komunikacie. Policja przeprowadziła rewizję w jego mieszkaniu.

Prokuratura federalna nie poinformowała, w jaki sposób i kiedy domniemany terrorysta przyjechał do Niemiec.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy