Reklama

Niemcy: Zatrzymano 15-latka w związku z zabójstwem 16-letniej Wiktorii

Policja zatrzymała 15-letniego Niemca podejrzanego w sprawie zabójstwa 16-letniej Wiktorii. Pochodząca z Polski nastolatka została zamordowana w ubiegłym tygodniu na podwórzu garażowym w Grossroehrsdorf w Saksonii.

W czwartek policji udało się zatrzymać podejrzanego w sprawie zabójstwa pochodzącej z Polski 16-letniej Wiktorii. Według prokuratury i policji w Goerlitz zatrzymany to 15-letni Niemiec z Grossroehrsdorf - informuje dziennik "Bild".

Prokurator Christopher Gerhardi powiedział gazecie, że "podejrzany i ofiara znali się. Motyw nie jest jeszcze jasny. Narzędzie zbrodni jest nadal poszukiwane".

"Rodzice byli zszokowani"

Rano przeszukano mieszkanie młodego człowieka.

"Rodzice byli zszokowani wiekiem aresztowanego" - powiedział adwokat rodziny ofiary w rozmowie z "Bildem".

"Według prawnika, ciało 16-latki ma zostać przewiezione do jej rodzinnego miasta w Polsce i tam pochowane" - pisze dziennik.

Reklama

Zorganizowano zbiórkę

16-letnia Wiktoria, z pochodzenia Polka, została zabita w ubiegłym tygodniu na podwórzu garażowym w Grossroehrsdorf w Saksonii. Narzędziem zbrodni był nóż.

Morderstwo wywołało wielkie poruszenie w miasteczku. Adwokat rodziców ofiary wystosował nawet w ich imieniu apel do lokalnej społeczności o zachowania spokoju - informował "Bild".

Rodzina Wiktorii zorganizowała zbiórkę, by zdobyć pieniądze na pochowanie 16-latki w Polsce. Udało się zebrać całą kwotę, w związku z tym w nocy ze środy na czwartek zbiórka została wyłączona. 

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy