Reklama

Reklama

Niemcy: Wybuch w restauracji w Ansbach

Eksplozja w restauracji w mieście Ansbach pod Norymbergą (Bawaria) – podają niemieckie media. Co najmniej jedna osoba zginęła, a dziesięć zostało rannych. "To był ładunek wybuchowy" - powiedziała burmistrz miasta Carda Seidel. Zdementowała tym samym wcześniejsze doniesienia, że przyczyną tragedii był wybuch gazu.

"Süddeutsche Zeitung" informuje na swojej stronie internetowej o jednej ofierze śmiertelnej. Reuters - o minimum dziesięciu rannych osobach. Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 22.00 w lokalu (lub przed nim) w centrum miasta. Policja zabezpieczyła teren wokół restauracji.

To nie był wybuch gazu

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że w lokalu mogło dojść do wybuchu gazu. Informacje te zdementowała podczas konferencji prasowej burmistrz Carda Seidel, podając, że doszło do eksplozji ładunku wybuchowego.

Na miejscu zorganizowano sztab zarządzania kryzysowego. Trwa dochodzenie w sprawie eksplozji.

W mieście odbywał się festiwal muzyczny, który po eksplozji został przerwany, a jego uczestnicy (ok 2500 osób) ewakuowani.

Reklama

Krwawe ataki w Niemczech

Na informację o eksplozji zareagowała bardzo żywo większość środków masowego przekazu w Niemczech, co ma związek z niedzielnym zabójstwem obywatelki polskiej w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii oraz strzelaniną sprzed dwóch dni w Monachium, w której 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy