Reklama

Reklama

Niemcy: Wybuch bomby lotniczej w Monachium. Są ranni

Bomba lotnicza z czasów II wojny światowej eksplodowała na moście w pobliżu głównego dworca kolejowego w Monachium - poinformowała niemiecka policja. Ranne zostały co najmniej cztery osoby. Na dworcu Donnersbergerbruecke trwa akcja ratunkowa z udziałem ok. 50 pojazdów służb ratunkowych.

Świadkowie mówią o "głośnym huku", widoczny był też słup dymu. Miejsce zdarzenia to plac budowy dworca Deutsche Bahn, leżącego tuż przy najważniejszej trasie kolejowej w Monachium.

- Gruz poleciał kilkaset merów dalej - przekazał minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann. Odgłos wybuchu słychać było z odległości kilku kilometrów. 

Cały ruch kolejowy wokół głównego dworca Monachium został wstrzymany, dotyczy to zarówno transportu dalekobieżnego, jak i lokalnego. Pod uwagę brane jest też wyłączenie ruchu drogowego w okolicy.

Reklama

Uszkodzone budynki i samochody

Policja i straż pożarna rozpoczęły operację na dużą skalę, w akcji udział bierze ok. 50 pojazdów służb ratunkowych - policji i straży, a także helikopter policyjny. Na miejsce przybyli także saperzy.

- Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się w ziemi bomba lotnicza - potwierdziła straż. Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy