Reklama

Reklama

Niemcy wybrali Młodzieżowe Słowo Roku 2021

Młodzieżowym Słowem Roku 2021 w Niemczech jest "cringe" - ogłosiło wydawnictwo Langenscheidt. Zdobyło ono 42 proc. głosów.

Słowo "cringe" zwyciężyło w głosowaniu zorganizowanym przez wydawnictwo Langenscheidt z 42 procentami głosów, poinformowała firma w poniedziałek w Stuttgarcie. Wcześniej młodzi ludzie w kilku rundach głosowali na swoje ulubione słowo - do wyboru były takie słowa jak "cringe", "sheesh" i "sus".

Co oznaczają ulubione słowa młodzieży?

Zwycięskie słowo "cringe" oznacza coś żenującego, wstydliwego lub nieprzyjemnego. 

Z kolei "Sheesh" wyraża zdumienie lub niedowierzanie, a "sus" oznacza mniej więcej "podejrzany" lub "rzucający się w oczy".

"Sus" uzyskał w finale 32 proc. głosów i uplasował się na drugim miejscu. Podium zamyka słowo "sheesh" (26 proc.). 

Reklama

Według Langenscheidt w wyborach słowa roku, które rozpoczęły się 14 czerwca, wzięło udział w sumie około 1,2 miliona młodych ludzi.

Zeszłoroczny zwycięzca

W ubiegłym roku wyrażające zagubienie i niepewność słowo "lost" zostało uznane Młodzieżowym Słowem Roku. Obecny zwycięzca, "cringe", w zeszłym roku zajął drugie miejsce.

Od 2020 r. młodzi ludzie mogą sami głosować za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa - informuje portal RND. Wcześniej o słowie młodzieżowym decydowali dorośli, co wielokrotnie wywoływało kontrowersje. Langenscheidt przeprowadza głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku od 2008 roku.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL