Reklama

Reklama

Niemcy wstydzą się na urlopie swoich rodaków

81 procent Niemców wstydzi się swoich rodaków, gdy ci podczas urlopu zachowują się skandalicznie w miejscach publicznych. Wskazują na to wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę "Yougov". 93 procent badanych jest zdania, że nawet na urlopie obowiązują zasady dobrego zachowania.

Zdaniem ankietowanych, najbardziej żenujące cechy niemieckich turystów to noszenie skąpych kąpielówek w barach i restauracjach, agresywne zajmowanie miejsc nad basenem lub na plaży, picie alkoholu na plaży i głośne zachowanie w miejscach publicznych. 

82 procent respondentów jest przeciwna tak zwanej turystyce alkoholowej, z którą mamy do czynienia w wykonaniu młodych Niemców szczególnie na Balearach. 68 procent Niemców popiera zamiar hiszpańskich władz wysp Majorka i Ibiza, aby ograniczyć ten rodzaj turystyki oraz aby wprowadzić górną granicę liczby turystów w danym okresie. Tylko 22 procent jest temu przeciwnych. 

Reklama

Niemcy nadal należą do czołówki najczęściej wyjeżdżających z własnego kraju na urlop. Nigdy nie byli lubianymi turystami ze względu na swoje zachowanie i manierę pouczania innych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy