Reklama

Reklama

Niemcy: Syryjczyk zaatakował żonę na autostradzie. Kobieta nie żyje

Syryjczyk kilkakrotnie zranił swoją żonę nożem na autostradzie w Niemczech. Kobieta, która zaczęła uciekać przed atakiem, wpadła pod przejeżdżający samochód ciężarowy i zginęła. Śledczy, którzy nie wypowiadają się na temat motywu zbrodni, poinformowali, że podejrzany przebywa na oddziale szpitala psychiatrycznego.

Do zdarzenia doszło w sobotę niedaleko Flensburga w północnej części Niemiec, w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w pobliżu granicy z Danią. 

Policjanci byli pewni, że jadą do zwykłego zdarzenia na autostradzie między Flensburgiem a Szlezwikiem w kierunku Hamburga. Jednak na miejscu funkcjonariusze spostrzegli ciało kobiety leżące tuż obok samochodu marki Suzuki zaparkowanego na pasie awaryjnym. 

Jej mąż stał kilka metrów dalej z rękami pokrytymi krwią. 33-latek został zatrzymany - nie stawiał oporu.

Zatrzymał się na poboczu i zaatakował

- Mężczyzna jest podejrzany o to, że zatrzymał się na poboczu i kilkakrotnie ugodził swoją żonę nożem w okolice szyi, karku i pleców - powiedziała prokurator Inke Dellius z Flensburga.

Reklama

Jak ustalili w niedzielę śledczy, ciężko ranna kobieta najwyraźniej próbowała uciekać - podał dziennik "Berliner Zeitung". 

Niemcy: W wielu miastach jarmarki bożonarodzeniowe tylko dla zaszczepionych

W momencie, gdy wybiegła z samochodu, przejeżdżająca obok ciężarówka uderzyła w nią.

- Według oceny powołanego biegłego z zakresu wypadków kierowca ciężarówki mógł nie zauważyć, że uderzył w ranną kobietę - dodała prokurator Dellius.

Mąż na oddziale zamkniętym

Śledczy nie komentują motywu sprawcy. Zatrzymany mąż został przyjęty do szpitala psychiatrycznego. Jest podejrzany o zabójstwo.

Niemcy: Odurzyła i zabiła pięcioro swoich dzieci. Jest wyrok

Oboje małżonkowie to Syryjczycy, oficjalnie zameldowani w Danii.

Na razie nie wiadomo, dlaczego podróżowali samochodem z berlińskimi tablicami rejestracyjnymi.

Reklama

Reklama

Reklama