Reklama

Reklama

Niemcy: Strzelanina w Espelkamp. Koniec obławy, sprawca nie żyje

Dwie osoby zostały zastrzelone w południe w mieście Espelkamp w Nadrenii Północnej-Westfalii. Sprawca był poszukiwany, w związku z czym zamknięto ulice w centrum miasta. Z najnowszych informacji wynika, że popełnił on samobójstwo.

Informację o zastrzeleniu dwóch osób w Espelkamp przekazała policja. Według "Bilda" początkowo twierdzono, że sprawca ucieka i prawdopodobnie jest uzbrojony. Mężczyzna zastrzelił swoją byłą partnerkę i jej brata, a następnie popełnił samobójstwo - informuje "Bild". Miejsca zbrodni są oddalone od siebie o około 100-200 metrów.

Rzecznik policji powiedział dziennikarzom na miejscu zdarzenia, że funkcjonariusze otrzymali rano informację telefoniczną, iż w centrum Espelkamp padło kilka strzałów. - Policjanci znaleźli jedną osobę z ranami postrzałowymi w pobliżu domu, a drugą osobę niedaleko tej ulicy w bocznej alejce - powiedział rzecznik.

Reklama

Nie podał żadnych informacji o sprawcy. Odnosząc się do obaw mieszkańców uspakajał, że policja ma sytuację całkowicie pod kontrolą. Na razie nie wiadomo jakie było tło tych wydarzeń. Śledztwo przejął wydział zabójstw policji z Bielefeld.

25-tysięczne miasteczko Espelkamp leży pomiędzy Hanowerem a Osnabrueck.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy