Reklama

Reklama

Niemcy: Statek pasażerski uderzył w most

27 osób zostało rannych po tym, jak statek pasażerski ze 129 osobami na pokładzie uderzył w filar mostu nad Renem na autostradzie A42 pod Duisburgiem na zachodzie Niemiec - poinformowała w środę policja.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 20.45. 

Według agencji dpa, na pokładzie statku Swiss Crystal podczas rejsu do Holandii znajdowało się 26 członków załogi i 103 pasażerów, pochodzących głównie z państw Beneluksu. Armator odmówił na razie potwierdzenia szczegółów.

Znajdujący się w okolicy inny statek pasażerski ruszył na pomoc i przyjął na swój pokład wszystkie osoby ze Swiss Crystal, który został uszkodzony w części dziobowej.

Do wypadku wezwano kilka wozów straży pożarnej, a stan rannych na miejscu oceniali lekarze. W środę rano cztery osoby z poważniejszymi obrażeniami wyszły już ze szpitala.

Reklama

Jak podkreślił rzecznik policji w Duisburgu, należy się cieszyć, że wypadek nie miał poważniejszych konsekwencji, biorąc pod uwagę znaczną liczbę osób na pokładzie uszkodzonego statku.

Z powodu zajścia autostrada A42 ma pozostać zablokowana do środy na odcinku między zjazdami Kamp-Lintfort i Duisburg-Nord. Przed wydaniem zgody na przywrócenie ruchu kołowego przez most stan jego konstrukcji musi ocenić specjalista. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy