Reklama

Reklama

Niemcy: Sfałszował certyfikat szczepienia. Nie żyje 5-osobowa rodzina

​Wiadomo już z jakiego powodu 40-latek zastrzelił w miejscowości Senzig na południe od Berlina swoją żonę, trzy córki w wieku 4-10 lat oraz siebie. Ujawniono list pożegnalny mężczyzny, który napisał, że obawia się konsekwencji sfałszowania certyfikatu szczepień - poinformował we wtorek "Bild".

W sobotę w domu w Senzig (Brandenburgia) znaleziono zwłoki pięciu osób należących do jednej rodziny - 40-letnich rodziców i ich trzech córek w wieku 4, 8 i 10 lat. Jak podała policja, ofiary miały rany postrzałowe, dlatego od razu poprowadzono śledztwo w kierunku domniemanego zabójstwa.

Strach przed konsekwencjami

We wtorek media podały wstrząsający motyw, który doprowadził do śmierci rodziny z Brandenburgii. W liście pożegnalnym ojciec rodziny Devid R. miał ujawnić, że sfałszował świadectwo szczepień dla swojej żony. Doniesienia te potwierdził prowadzący śledztwo prokurator Gernot Bantleon. 

Reklama

Devid R. sfałszował dokument, o czym dowiedział się jego pracodawca. Mężczyzna obawiał się konsekwencji oszustwa - kary więzienia, a także odebrania dzieci - o czym napisał w liście pożegnalnym, znalezionym na miejscu zbrodni.

Prokurator odmówił podania dalszych szczegółów sprawy. Wstępne śledztwo ujawniło jednak, że Devid R. najpierw zabił swoją żonę Lindę, a następnie troje dzieci: Leni (10 lat), Janni (8) i Rubi (4), po czym popełnił samobójstwo. Martwą rodzinę znalazł sąsiad, który niezwłocznie zaalarmował policję.

"Początkowe informacje mówiły o ranach kłutych i postrzałowych, ale teraz jednoznacznie wiadomo, że wszyscy zostali zastrzeleni" - potwierdził prokurator. Śledczy znaleźli na miejscu zbrodni  broń palną.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy