Reklama

Reklama

Niemcy są winne Grecji 278 miliardów euro

Grecki wiceminister finansów Dimitris Mardas oszacował wysokość niemieckich reparacji wojennych na 278 miliardów euro.

Taka kwota padła z usta Mardasa podczas poniedziałkowego posiedzenia greckiego parlamentu. Wiceminister finansów zapewnił również, że zebrany został materiał dowodowy, na podstawie którego oszacowano wysokość reparacji.

Rząd Aleksisa Ciprasa zamierza uzyskać wypłatę reparacji m.in. dzięki przejęciu niemieckich aktywów w Grecji.

Berlin przekonuje natomiast, że kwestia reparacji została zamknięta w latach 60., kiedy to Niemcy zawarli porozumienia w tej sprawie z niektórymi z europejskich państw.

Jak oświadczyła w zeszłym miesiącu kanclerz Angela Merkel, kwestia reparacji wojennych została "politycznie i prawnie rozwiązana". Jednocześnie zaznaczyła, że Niemcy mają świadomość "popełnionych okropności" i "bardzo, bardzo poważnie" traktują odpowiedzialność za niemieckie zbrodnie wojenne.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy