Reklama

Niemcy: Pyton w budynku przedszkola. Służby szukają gada

W piwnicy budynku, w którym mieści się przedszkole, znaleziono skórę pytona. Placówka w niemieckim Bochum (Nadrenia Północna-Westfalia) zawiadomiła służby. Mimo poszukiwań gad pozostaje nieuchwytny.

Skórę węża znalazła w piwnicy kierowniczka przedszkola. Służby dostały w tej sprawie zawiadomienie w poniedziałek o godz. 13:35. Na miejscu zjawili się funkcjonariusze straży pożarnej oraz specjaliści zajmujący się zwierzętami. 

Zdaniem ekspertów skóra, która została odnaleziona w budynku, należy do pytona dywanowego. Zwierzę może mieć od 1,30 do 1,50 metra długości. Gad z tego gatunku nie jest jadowity, ale jego ukąszenie jest "niezwykle bolesne" - informuje serwis "Bild". 

Bezskuteczne poszukiwania gada

Służby przystąpiły do poszukiwań. "Na korytarzach oraz w pomieszczeniach rozrzucono mąkę, aby ruchy węża były widoczne. Drzwi do budynku zostały zabezpieczone taśmą" - przekazała w jednym z wpisów straż pożarna z Bochum.

Reklama

Przeszukano piwnicę oraz pozostałe pomieszczenia w budynku. Po pytonie nie ma jednak śladu. Jak donoszą niemieckie media, w środę funkcjonariusze mają ponownie wrócić do działań. Przy pomocy kamery sprawdzą, czy wąż nie ukrywa się pod panelami sufitowymi.

Placówka w Bochum pozostaje nieczynna. Od środy opieka będzie prowadzona w innym budynku. 

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy