Reklama

Reklama

Niemcy: Przeszukano meczet, dwie osoby aresztowane

Dwie osoby aresztowane w Berlinie w związku z podejrzeniem planowania ataków terrorystycznych. Jak podaje "Bild", do zatrzymań doszło po przeszukaniach w berlińskim meczecie.

Niemiecka policja dostała sygnały o obecności dwóch islamistów, którzy mogli zagrozić bezpieczeństwu miasta. Według dziennika, "Der Tagesspiegel" dwie osoby zostały aresztowane w sąsiadujących ze sobą dzielnicach Britz i Neukolln. 

Podczas przeszukania samochodu należącego do jednego z podejrzanych znaleziono podejrzany obiekt.

Jak poinformowała berlińska policja, doszło także do przeszukania centrum kultury islamskiej w zachodniej dzielnicy Charlottenburg. Na miejscu nie znaleziono żadnych niebezpiecznych obiektów, ani broni. Nadal trwa jednak przeszukanie z udziałem psów tropiących. Budynek jest sprawdzany pod kątem ewentualnej obecności materiałów wybuchowych. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy