Reklama

Reklama

Niemcy przedłużają kontrole na granicy z Austrią

Niemcy przedłużyły o pół roku kontrole na przejściach granicznych Bawarii z Austrią - poinformowani ministrowie spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej na spotkaniu w Luksemburgu.

Obecna decyzja o kontroli na bawarsko-austriackiej granicy obowiązuje do 11 listopada tego roku. Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer postanowił jednak przedłużyć kontrole do maja 2019 roku. 

"W tej chwili nie ma wystarczających przesłanek, aby znieść kontrole na granicy" - powiedział Seehofer i dodał, że w dalszym ciągu wielu nielegalnych imigrantów przemieszcza się z jednego kraju unijnego do drugiego. Ponadto za utrzymaniem kontroli - zdaniem szefa niemieckiego MSW - przemawia też to, że nadal ochrona zewnętrznych unijnych granic jest niewystarczająca. 

Reklama

Rzeczniczka prasowa federalnego MSW poinformowała, że utrzymanie kontroli na austriacko-bawarskiej granicy zostało uzgodnione z Komisją Europejską.

Wcześniej Austria przedłużyła utrzymanie kontroli na swoich granicach z Węgrami i Słowenią. Także Dania na sześć miesięcy przedłużyła kontrole na granicy z Niemcami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy