Reklama

Reklama

Niemcy: Poszukiwania zaginionej ośmiolatki. Zniknęła podczas wycieczki w góry

Nadal nie odnalazła się ośmioletnia dziewczynka, która w niedzielę zaginęła w górach nieopodal granicy niemieckiej Bawarii z Czechami. Dziecka poszukują setki ratowników, a swoje wysiłki koncentrują w okolicach góry Cerchov. Jest to "ogromny obszar leśny", a temperatura w nocy jest bliska zeru - informują służby.

W nocy ekipy poszukiwawcze kontynuowały przeczesywanie terenu wokół czeskiej góry Cerchov. Niektórzy z ratowników szukali ośmiolatki pieszo, niekiedy wspomagając się psami poszukiwawczymi. Inni użyli pojazdów terenowych. 

Jak poinformował we wtorek rano rzecznik policji, helikopter nie mógł wylecieć na poszukiwania z powodu złych warunków pogodowych. We wtorek spodziewane są posiłki z Rosenheim, czyli ratownicy wysokościowi specjalizujący się w poszukiwaniu ludzi na górskich terenach. Poszukiwania będą kontynuowane przy użyciu wszystkich dostępnych sił.

Reklama

Dziewczynka zaginiona od niedzieli. Temperatura miejscami jest ujemna

Do tej pory w akcji brało udział ponad 800 ratowników z Czech i Niemiec. Na służbie jest też ponad 40 psów tropiących. Jeśli pogoda na to pozwala, przeszukania prowadzone są również helikopterami, z użyciem kamer termowizyjnych i dronów. Działania poszukiwawcze trwają od niedzielnego popołudnia. Do tej pory nie natrafiono jednak na ślad ośmiolatki.

Temperatura w regionie w nocy jest bliska zeru stopni, a miejscami nawet lekko poniżej zera. Góra Cerchov znajduje się około dwóch kilometrów od bawarskiego miasta granicznego Waldmuenchen (powiat Cham).

Mała Julia zniknęła podczas zabawy w lesie w czasie rodzinnej wędrówki po Cerchovie. Rodzice podróżowali z Berlina z trójką dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat. 

Syn, córka i siostrzeniec pary bawili się w lesie. W pewnym momencie dorośli stracili z oczu trójkę dzieci. Przestraszeni wezwali pomoc. Sześcioletni syn pary i dziewięcioletni siostrzeniec zostali znalezieni w niedzielę wieczorem. Ośmioletnia córka zniknęła - relacjonuje RB24.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne