Reklama

Reklama

Niemcy: Polski śpiewak operowy uległ wypadkowi na scenie. Kontynuował występ

Polski śpiewak operowy Tomasz Konieczny został ranny podczas poniedziałkowej premiery "Walkirii" w ramach Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth. W drugim akcie załamała się część fotela, będącego częścią dekoracji. Fragment fotela ranił Koniecznego.

Tomasz Konieczny, który w spektaklu wcielał się w rolę Wotana, po wypadku kontynuował swój występ aż do końca aktu. Publiczność niczego nie zauważyła - czytamy na stronie stuttgarter-nachrichten.de. 

Po przerwie śpiewak nie wrócił jednak na scenę. Wówczas głos zabrał Hubertus Herrmann, rzecznik prasowy festiwalu, który poinformował publiczność o wypadku.

W trzecim akcie za Koniecznego na scenę wkroczył jego kolega Michael Kupfer-Radecky.

W środę w Bayreuth odbywa się także premiera "Siegfrieda". Jak poinformowano we wtorek, Tomasz Konieczny jest w stanie w niej wystapić. 

Reklama

Międzynarodowa kariera Tomasza Koniecznego

Tomasz Konieczny osiągnął międzynarodową karierę jako bas-baryton, aktor filmowy i okazjonalnie reżyser. Jako śpiewak operowy zadebiutował w partii Figara w operze W.A. Mozarta pt. "Wesele Figara" w Teatrze Wielkim w Poznaniu w grudniu 1997. W Niemczech debiutował w styczniu 1999 w Operze w Lipsku partią Kecala w Sprzedanej narzeczonej Bedřicha Smetany. 

Festiwal w Bayreuth to odbywający się od 1876 roku festiwal muzyczny w bawarskim mieście, poświęcony wyłącznie dziełom Richarda Wagnera

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy