Reklama

Niemcy: Polak uciekał przed policją. Wbił się autem w budynek

Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek w Niemczech. 26-letni kierowca z Polski nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rzucił się do ucieczki. W pewnym momencie stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał w ścianę budynku mieszkalnego. Ciężko rannego mężczyznę oraz 34-letniego pasażera błyskawicznie przetransportowano do szpitala.

Groźny wypadek miał miejsce ok. godz. 3:30 nad ranem w miejscowości Weißwasser w Saksonii. Jak donosi serwis tag24.de, policjanci chcieli zatrzymać do kontroli audi na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca jednak nie zatrzymał się na znak funkcjonariuszy i rzucił się do ucieczki.

Niemieccy mundurowi skontaktowali się z kolegami z pobliskiego patrolu. - Na moście kolejowym na Bautzner Straße policjanci rozstawili coś w rodzaju "zapory technicznej" - przekazali w rozmowie z tag24.de funkcjonariusze.

Polak nie zatrzymał się do kontroli. Dwie osoby ciężko ranne

Próbując ominąć barierę, kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w krawężnik, a potem w zaparkowany radiowóz. Audi ostatecznie wjechało z dużą prędkością w ścianę pobliskiego budynku mieszkalnego.

Reklama

W wypadku ciężko ranni zostali dwaj obywatele Polski: 26-letni kierowca oraz 34-letni pasażer. Jeden z nich został przetransportowany do szpitala śmigłowcem ratunkowym. Drugiego do placówki medycznej odwiozła karetka. Niemieccy funkcjonariusze wyszli ze zdarzenia bez szwanku. W momencie incydentu policjanci znajdowali się bowiem poza radiowozem.

Niemcy. Polacy uciekali przed policją. Mieli kradzioną rejestrację

Funkcjonariusze badają, dlaczego Polacy nie zatrzymali się do kontroli. W sprawie wszczęto policyjne dochodzenie. Jak dotąd udało się ustalić, że mężczyźni podróżowali na tablicach rejestracyjnych nienależących do pojazdu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | Polacy | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy