Reklama

Niemcy: Pielęgniarka skazana za zabicie niepełnosprawnych pacjentów

15 lat pozbawienia wolności i umieszczenie na zamkniętym oddziale psychiatrycznym - taki wyrok wydał sąd w Poczdamie w sprawie pielęgniarki oskarżonej o zabicie w kwietniu czterech mieszkańców domu opieki. Trzy z czterech ofiar były całkowicie sparaliżowane.

Sąd uznał kobietę za winną czterech zarzutów zabójstwa, trzech zarzutów usiłowania zabójstwa oraz poważnego znęcania się nad podopiecznymi - informuje w środę agencja dpa.

Kobieta w kwietniu zaatakowała i śmiertelnie raniła czterech bezbronnych mieszkańców domu opieki w Poczdamie. Ofiary były w wieku od 31 do 56 lat. Według patologa trzy z czterech ofiar śmiertelnych były całkowicie sparaliżowane, a jedna była sparaliżowana w połowie. Piąta zaatakowana osoba, 43-letnia mieszkanka domu opieki, przeżyła dzięki szybkiej operacji.

CZYTAJ: Na co zmarł nagle Żora Korolyov? To może stać się nawet zdrowej osobie

Reklama

Przeprosiła krewnych ofiar

Wydając wyrok, sąd w dużej mierze przychylił się do wniosku prokuratury. Zgodnie z opinią psychiatryczną kobieta popełniła przestępstwa w stanie znacznie ograniczonej poczytalności. Prokuratura i obrona wnioskowały o umieszczenie 52-letniej kobiety na oddziale psychiatrycznym z powodu choroby psychicznej. Ponadto prokuratura domagała się dla oskarżonej kary 15 lat więzienia i dożywotniego zakazu wykonywania zawodu.

W mowie końcowej oskarżona przeprosiła krewnych ofiar.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pielęgniarki | zabójstwo | pacjenci | Niemcy | sąd | wyrok

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy