Reklama

Niemcy. Oferta pracy dla Angeli Merkel. Jest głos byłej kanclerz

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zaoferował Merkel, która w grudniu ustąpiła miejsca w Urzędzie Kanclerskim Olafowi Scholzowi, objęcie stanowiska doradcy w ONZ - dowiedziała się agencja dpa ze źródeł w tej organizacji. Do sprawy odniosła się już Angela Merkel.

Guterres miał zaproponować Merkel przewodniczenie ciału doradczemu wysokiego szczebla ds. globalnych dóbr publicznych.

Oferta pracy dla byłej kanclerzPrzykładami globalnych dóbr publicznych są m.in. warstwa ozonowa, ale także - w zależności od definicji - obowiązujące na całym świecie regulacje, np. dotyczące bezpieczeństwa lotniczego czy globalnego handlu.

Guterres miał złożyć Merkel ofertę listownie. Według dpa w ONZ prawdopodobieństwo przyjęcia przez nią oferty pracy w siedzibie organizacji w Nowym Jorku uważa się jednak raczej za niewielkie. Oficjalnie przedstawiciele ONZ nie chcieli komentować tej sprawy.

Reklama

Angela Merkel w ONZ? Była kanclerz odmówiła

Do sprawy odniosła się już Angela Merkel. Była kanclerz, która w grudniu ustąpiła miejsca w Urzędzie Kanclerskim Olafowi Scholzowi, zadzwoniła do Guterresa, żeby podziękować mu za propozycję pracy i odmówić jej przyjęcia

Panel doradczy ds. globalnych dóbr publicznych jest jednym ze sztandarowych projektów Guterresa, mających na celu reformę Organizacji Narodów Zjednoczonych w jego drugiej kadencji, która rozpoczęła się na początku stycznia.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Angela Merkel | USA | ONZ | Nowy Jork

Reklama

Reklama

Reklama