Reklama

Reklama

​Niemcy: Oddziały specjalne przeszukują szkołę w Hamburgu. Miał tam wtargnąć uzbrojony nastolatek

Hamburska policja poinformowała we wtorek, że oddziały specjalne przeszukują teren szkoły im. Otto Hahna w dzielnicy Jenfeld po doniesieniach, że na teren placówki wtargnął uzbrojony nastolatek. Szkołę otoczono kordonem.

Informacja o akcji niemieckich służb w Hamburgu pojawiła się chwilę po godzinie 12. Komunikat o działaniach policji opublikowano w mediach społecznościowych. 

Niemcy. Akcja służb w Hamburgu

Chodzi o Otto-Hahn-Schule w dzielnicy Jenfeld w Hamburgu."Służby masowo pojawiły się w budynku szkoły. Policja otrzymała komunikat o tym, że do szkoły wszedł młodzieniec z bronią palną" - czytamy w oświadczeniu.

Niemiecka policja dodaje przy tym, że służby badają teraz, czy rzeczywiście w szkole pojawił się uzbrojony nastolatek. "Budynek szkoły jest przeszukiwany. Teren otaczający placówkę został odgrodzony kordonem" - przekazano.

Reklama

Niemcy. Akcja w Hamburgu. Policja informuje rodziców

Z informacji służb wynika, że nie wiadomo jeszcze, czy uzbrojony nastolatek pojawił się w samym budynku, czy też w pobliżu szkoły. 

Na miejscu pojawiają się już pierwsi rodzice uczniów z Otto-Hahn-Schule."Rodzice dzieci proszeni są o udanie się do punktu zbiórki przy parkingu od strony Jenfelder Allee 80a" - apeluje policja. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy