Reklama

Niemcy: Nie żyje mężczyzna podtruwany przez kolegę z pracy

Nie żyje mężczyzna, który zapadł w śpiączkę w wyniku zatrucia rtęcią. Podtruwał go kolega z pracy, który teraz odsiaduje karę dożywotniego więzienia.

Klaus O. od 2015 r. zatruwał kanapki kolegom z pracy w niemieckim Schloß Holte-Stukenbrock.  Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku, po tym gdy jeden z jego kolegów znalazł w swojej kanapce biały proszek. W miejscu prac Klausa O. zainstalowano kamery monitoringu. Gdy upewniono się, że to on podtruwa kolegów, wezwano policję.

Klaus O. ma na na swoim sumieniu trzy ofiary. W wyniku zatrucia jeden z mężczyzn był w śpiączce od 2016 r., a dwóch innych współpracowników doznało nieodwracalnego uszkodzenia nerek.

Reklama

W marcu 2019 r. Sąd Krajowy w Bielefeld uznał Klausa O. winnym próby morderstwa, a dodatkowo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia ciała. Skazał go na dożywotnie więzienie oraz przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym.

W czwartek niemieckie media podały, że zmarł mężczyzna, który od 2016 r. był w śpiączce w wyniku zatrucia kanapkami z rtęcią.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy