Reklama

Niemcy: Mniej napaści na uchodźców i ich ośrodki

Liczba brutalnych ataków na uchodźców i ich ośrodki w Niemczech znacznie zmalała w pierwszej połowie tego roku - wynika z danych niemieckiego resortu spraw wewnętrznych. Policja zarejestrowała 704 takie przypadki od stycznia do czerwca.

Oznacza to spadek o ponad jedną trzecią w porównaniu z takim samym okresem w 2017 roku; wówczas odnotowano 1 127 incydenty.

W pierwszej połowie 2018 r. dokonano 77 ataków na ośrodki dla uchodźców i 627 napaści na samych uchodźców; 120 osób zostało rannych - wynika z danych MSW. Popełnione przestępstwa to ciężkie uszkodzenie ciała, podpalenia, uszkodzenie mienia, podburzanie tłumu.

Agencja Reutera pisze, że napływ do Niemiec w latach 2015 i 2016 ponad miliona uchodźców, głównie uciekających z rejonów objętych wojną na Bliskim Wschodzie, wywołał wzrost liczby ataków na obozy uchodźców. Jednak liczba nowych przybyszów od ubiegłego roku spada.

Reklama

Berlin dąży do zawarcia porozumień z poszczególnymi państwami UE, by te przyjmowały migrantów, którym niemieckie władze nie udzielą azylu. Jest to zgodne z kompromisem osiągniętym na początku lipca w niemieckim rządzie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy