Reklama

Reklama

Niemcy: Mieszkańcy Wuppertal mogą iść na wybory. Policja rozbroiła bombę

Lokalne media podały w niedzielę popołudniu, że policja rozbroiła znalezioną w sobotę wieczorem w Wuppertalu bombę. Przekazano też, że ewakuowani z zagrożonego obszaru mieszkańcy mogą wrócić do domów. Na terenie, gdzie stwierdzono zagrożenie, znajduje się pięć lokali wyborczych; w niedzielę w RFN odbywają się wybory do parlamentu.

"Bomba jest rozbrojona, ewakuacja zakończona. Wszyscy mieszkańcy mogą wrócić bezpiecznie do swoich domów" - poinformował portal z Wuppertalu. Lokale wyborcze są już "otwarte i w pełni dostępne" dla głosujących.

Pięć lokali wyborczych

W sobotę wieczorem podczas prac ziemnych znaleziono w Wuppertalu (Nadrenia Północna-Westfalia) niewybuch - bombę z czasów II wojny światowej. Do natychmiastowego opuszczenia mieszkań z zagrożonego rejonu wezwały służby, ewakuowano ok. 1500 osób.

Na terenie zabezpieczonym przez policję znajduje się m.in. pięć lokali wyborczych. Chętni do wzięcia udziału w wyborach musieli zaczekać na oficjalny komunikat o zakończeniu akcji saperów, którzy rozpoczęli rozbrajanie niewybuchu w niedzielę około godz. 10.

Reklama

Czytaj także: Wybory w Niemczech. Podano dane o frekwencji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne