Reklama

Reklama

Niemcy: Media o spotkaniu Merkel - Trump

​Niemcy komentują pierwszą wizytę Angeli Merkel w Białym Domu, którego gospodarzem został Donald Tramp. "Było to poprawne spotkanie, chociaż przebiegło w dość chłodnej atmosferze" - piszą miejscowe media. Donald Trump przyjął zaproszenie na szczyt szefów państw grupy G20 w Hamburgu.

Niemieckie media podkreślają, że kanclerz stanęła w wyjątkowo trudnej roli, bowiem spotkała się z prezydentem, który nie jest prawdziwym politykiem i znany jest z niekonwencjonalnego zachowania.

Zdaniem tygodnika "Der Spiegel", spotkanie przebiegło bez większych wpadek, ale miały miejsce drobne incydenty. Agencja DPA przypomina, że podczas wspólnego zdjęcia Donald Trump odmówił podania ręki pani kanclerz, a podczas konferencji prasowej dość niezręcznie zażartował w kwestii podsłuchiwania jego i Angeli Merkel przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę.

Ogólnie wizytę uznano za pożyteczną, która stanowi jedynie wstęp do dalszych amerykańsko-niemieckich rozmów na tematy gospodarcze, sprawy bezpieczeństwa oraz kwestie międzynarodowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy