Reklama

Reklama

Niemcy: Marsz upamiętniający Polkę zabitą w Reutlingen

Polska społeczność w Reutlingen w Niemczech upamiętniła w sobotę 45-letnią Polkę, zabitą w minioną niedzielę przez jej znajomego z pracy. Marsz milczenia odbył się w pobliżu miejsca zbrodni, dokonanej w centrum miasta.

- Przedstawiciel konsulatu generalnego RP w Monachium uczestniczył dzisiaj w marszu pamięci w Reutlingen. W trakcie marszu złożył wiązankę kwiatów w miejscu tragicznej śmierci Polki - powiedział szef biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Marsz zorganizowany został przez miejscową Polonię. Sobczak poinformował, że wzięło w nim udział według miejscowej policji kilkaset osób.

- W związku z tragiczną śmiercią nasze służby konsularne są w bezpośrednim kontakcie z rodziną zmarłej. Udzielamy rodzinie pomocy. W ramach opieki konsularnej pomagamy we wszelkich możliwych procedurach w tym m.in. w związku ze sprowadzeniem ciała do Polski - dodał szef biura prasowego.

Reklama

Uderzył kobietę nożem do krojenia kebabu

21-letni zabójca i jego ofiara, 45-letnia Polka, razem pracowali w restauracji serwującej kebab w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. Do tragedii doszło w okolicach dworca autobusowego. Po kłótni mężczyzna uderzył kobietę nożem do krojenia kebabu w głowę, śmiertelnie ją raniąc.

Uciekając z miejsca zbrodni, sprawca zranił nożem o 60-centymetrowym ostrzu pięć dalszych osób. Podczas ucieczki mężczyzna wpadł pod samochód. Ranny, został zatrzymany przez policjantów. W akcji brało udział stu funkcjonariuszy.

Policja zdementowała doniesienia niemieckich mediów, że kobieta była w ciąży.

Napastnik pochodził z Syrii; w Niemczech dostał azyl jako uchodźca.

Reklama

Reklama

Reklama