Reklama

Niemcy: Liczba muzułmanów wzrosła od 2011 r. o 1,2 mln

Liczba muzułmanów mieszkających w Niemczech wzrosła od 2011 roku o 1,2 mln do około 4,5 mln - wynika z danych szacunkowych Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców (BAMF). Obywatelom Niemiec wydaje się, że jest ich czterokrotnie więcej.

BAMF szacuje liczbę muzułmanów przebywających w końcu zeszłego roku w Niemczech na od 4,4 mln do 4,7 mln - podało we wtorek ministerstwo spraw wewnętrznych w Berlinie.

Oznacza to, że muzułmanie stanowią od 5,4 do 5,7 proc. ludności Niemiec. Podczas częściowego spisu ludności w roku 2011 wyznanie muzułmańskie zadeklarowało od 3,8 do 4,3 proc. mieszkańców kraju. 

Z informacji MSW wynika, że znacznie zmalał odsetek muzułmanów pochodzących z Turcji. "Życie muzułmańskie w Niemczech staje się bardziej różnorodne" - powiedział szef MSW Thomas de Maiziere.

Reklama

Z opublikowanego w środę sondażu instytutu Ipsos wynika, że subiektywne oceny Niemców dotyczące liczby muzułmanów znacznie się różnią od ich rzeczywistej liczby. Uczestnicy ankiety byli przekonani, że w ich kraju mieszka 21 proc. wyznawców islamu, czyli niemal czterokrotnie więcej niż w rzeczywistości - pisze agencja dpa. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy