Reklama

​Niemcy: Kobieta znalazła w mieszkaniu... chińskiego kraba

Mieszkanka niemieckiego Unterlauchringen (Badenia-Wirtembergia) znalazła w swoim mieszkaniu kraba wełnistoszczypcego, który naturalnie występuje na terenie Azji. Na miejsce wezwała policję.

Osiem odnóży, szczypce i pancerz - tak właścicielka mieszkania opisała policji "stwora", który odwiedził ją w minioną środę (7 października). Zawiadomienie dotarło do policji we Freiburgu.

Przed przyjazdem służb przestraszona kobieta zakryła zwierzę koszem na śmieci. Po przybyciu policji stworzenie przechwycił mundurowy. Okazało się, że był to chiński wełnistoszczypcy krab wielkości około 25 cm, który najwyraźniej przedostał się przez otwarte drzwi na patio podczas wietrzenia mieszkania. "Krab, który był dość aktywny i bynajmniej nie poddawał się swojemu 'więziennemu losowi', został przekazany do weterynarza" - poinformowała niemiecka policja.

Reklama

Miejscowe służby podkreślają, że krab wełnistoszczypcy to gatunek inwazyjny. Zwierzę ma już swoje populacje w Renie i nad Renem. "Nie było jeszcze znane w powiecie Waldshut. Może samotnik gdzieś uciekł" - napisano w policyjnym komunikacie.

Krab wełnistoszczypcy nie stanowi zagrożenia dla ludzi. W Chinach jest uznawany za przysmak. Gatunek trafił do Niemiec drogą morską na początku XX w. Skorupiak jest nazywany szkodnikiem, ponieważ niszczy sieci rybackie. Jest też wrogiem dla wodnych roślin.  

Jego nazwa pochodzi od "futerka" na szczypcach samców, umiejscowionego tak, że widać tylko końcówki szczypiec. Pancerz dorosłych osobników osiąga nawet do 10 cm szerokości.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy