Reklama

Reklama

Niemcy: Jest porozumienie w sprawie polityki migracyjnej

Trzy partie - CDU, CSU i SPD - porozumiały się wczoraj późnym wieczorem w najważniejszych kwestiach dotyczących zaostrzonej polityki migracyjnej i azylowej. Podpisano wstępne porozumienie regulujące zasady funkcjonowania w tzw. centrach tranzytowych, do których mają trafiać imigranci zarejestrowani wcześniej w innych krajach.

Na wyraźne życzenie SPD, ośrodki budowane na południowej niemieckiej granicy nie będą nazywały się centrami tranzytowymi, lecz ośrodkami procedur tranzytowych. W ośrodkach nie będzie żadnych drutów kolczastych, a imigrant będzie mógł w nich przebywać maksymalnie do 48 godzin. W tym czasie może opuścić ośrodek, ale nie wolno mu wjechać do Niemiec. Rodziny z dziećmi otrzymają w ośrodku oddzielne pokoje. 

Szefowa frakcji SPD w Bundestagu Andrea Nahles mówi o ostrożnym optymizmie, natomiast Horst Seehofer stwierdził, że jest zadowolony z osiągniętego porozumienia. Jeszcze w tym roku rząd musi przygotować projekt nowej ustawy migracyjnej.

Reklama

Ponadto porozumienie przewiduje, że niemieckie służby graniczne będą mogły działać nawet w krajach sąsiednich, do 30 kilometrów od granicy. Na razie nie wiadomo, czy chodzi o wszystkie granice, czy tylko o granicę z Austrią.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy