Reklama

Niemcy: Fan przyniósł królowi Karolowi papierową koronę z Burger Kinga

Uściski dłoni, uśmiechy, wspólne zdjęcia - tak Niemcy powitali brytyjską parę królewską. Podczas spotkań z mieszkańcami Berlina doszło nawet do próby "koronacji" króla Karola. Jeden z mężczyzn miał dla monarchy rekwizyt z popularnej sieci fast foodów. Jak zareagował monarcha?

Brytyjski król Karol III rozpoczął w środę trzydniową wizytę państwową w Niemczech. Towarzyszy mu małżonka Camilla. To pierwsza zagraniczna wizyta króla od objęcia urzędu we wrześniu.

Niemcy. Próba "koronacji" króla Karola

Oprócz zaplanowanych oficjalnych spotkań, brytyjska para królewska znalazła czas także, by przywitać się z mieszkańcami Berlina. Wśród wiwatującego tłumu był mężczyzna, który miał nietypowy prezent dla króla - papierową koronę. Rekwizyt pochodził z popularnej sieci fast foodów Burger King (Król Burgerów-red.)

Reklama

Mężczyzna próbował wręczyć koronę monarsze. Król wydawał się rozbawiony sytuacją i roześmiał się, kiedy zobaczył fana z papierowym rekwizytem. Następnie zamienił kilka słów z innymi osobami, które miały na głowie papierowe korony.

Wizyta brytyjskiej pary królewskiej w Niemczech

Najważniejszym punktem pierwszego dnia wizyty był bankiet w pałacu Bellevue, którego gospodarzem jest prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Drugiego dnia wizyty para królewska zostanie powitana przez burmistrz Berlina Franziskę Giffey oraz kanclerza Olafa Scholza. Następnie Karol i Camilla udadzą się na cotygodniowy targ na berlińskim Wittenbergplatz. Potem Karol III wygłosi przemówienie w Bundestagu. Podczas wizyty w Centrum Przyjęć Ukraińców na dawnym lotnisku Tegel spotka się także z uchodźcami, którzy niedawno przybyli do Niemiec - informuje portal telewizji ARD.

W czwartek po południu Karol III i jego małżonka udadzą się do Brandenburgii. W piątek brytyjski monarcha pojedzie pociągiem do Hamburga.

Koronacja króla Karola III

Koronacja Karola III odbędzie się w sobotę 6 maja w Opactwie Westminsterskim, ale wydarzenia związane z nią będę trwały do poniedziałku 8 maja, który będzie dodatkowym dniem wolnym od pracy.

Karol III został królem Wielkiej Brytanii 8 września zeszłego roku, wraz ze śmiercią swojej matki Elżbiety II.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | Niemcy | król Karol III

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy