Reklama

Niemcy: Ewakuacja z powodu bomby z czasów wojny

Około 8 tysięcy osób będzie musiało opuścić swoje mieszkania po tym, jak w jednej z dzielnic Duesseldorfu w zachodnich Niemczech, podczas prac budowlanych, znaleziono bombę z czasów II wojny światowej - poinformowały w nocy ze środy na czwartek władze miasta.

Ewakuacją objęto wszystkie osoby mieszkające bądź pracujące w budynkach w obrębie strefy niebezpiecznej, czyli obszaru w promieniu 1 km od miejsca znalezienia bomby. Policja całkowicie zablokowała pobliskie drogi, a do lotniska można dojechać jedynie trasami objazdowymi - pisze dpa.

Rozbrajanie bomby rozpocznie się jak tylko wszyscy mieszkańcy opuszczą strefę niebezpieczną, czyli najprawdopodobniej w czwartek rano. Jak poinformowała w nocy policja, bomba posiada zapalnik chemiczno-mechaniczny, który jest "dosyć niebezpieczny". Niewykluczone, że znalezisko trzeba będzie rozbrajać na miejscu.

Reklama

Odkrywanie w Niemczech bomb z czasów II wojny światowej zdarza się dość często. W grudniu ubiegłego roku w Augsburgu na południu Niemiec odkryto 1,8-tonową bombę, która doprowadziła do ewakuacji ponad 50 tys. osób.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy