Reklama

Reklama

Niemcy: Dwie osoby zatrzymane za szerzenie nazistowskiej propagandy

Niemiecka policja zatrzymała w środę dwie osoby podejrzane o wykorzystywanie internetu do szerzenie nazistowskiej propagandy i negowanie Holokaustu - poinformowała prokuratura. Aresztowań dokonano podczas operacji służb wymierzonej w skrajnie prawicową grupę.

W oświadczeniu prokuratury podkreślono, że w akcji wzięło udział ok. 60 policjantów i śledczych. W ramach działań przeszukiwano nieruchomości w czterech niemieckich landach, a także w jednym miejscu w Hiszpanii - dodano w dokumencie.

Według niemieckiej prokuratury zatrzymani to 47-letnia Jutta V. i 27-letni Ralph Thomas K, domniemani przywódcy przestępczej organizacji, która zarządzała stroną internetową "Altermedia Deutschland". Na stronie można było się m.in. zapisać się do dyskusji na forum, na którym jednym z głównych tematów były kwestie rasy - podaje agencja Reutera.

Reklama

Prokuratura podkreśla, że o udział w organizacji podejrzewa jeszcze trzy osoby, jednak nie podaje dalszych szczegółów.

"Poza zabronionymi nazistowskimi gestami i wyrażeniami publikowano także nawoływania do masowych wystąpień" - podkreślali śledczy w oświadczeniu. Dodano, że chodzi tu m.in. o zachęty do ataków na osoby z zagranicy mieszkające w Niemczech, a także na przedstawicieli innych ras i wyznań. Negowano także zbrodnie Holokaustu.

Zatrzymani mają stanąć przed niemieckim sądem w środę i w czwartek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy