Reklama

Niemcy: Czekoladowe mikołaje z salmonellą. Może być dostępny także w Polsce

Niemiecka firma Hans Riegelein & Sohn GmbH & Co. KG informuje o wycofaniu ze sprzedaży czekoladowych mikołajów marki "Santa Claus in town". Chodzi o 200 gramowe figurki mikołajów z czekolady mlecznej partii L-102293N z datą ważności do 31 lipca 2023 roku. W produkcie wykryto pałeczki salmonelli. Producent apeluje o zwrot czekoladowego przysmaku. Ten może być też dostępny w Polsce.

Informacja o skażeniu partii figurek czekoladowego mikołaja niemieckiej firmy Riegelein pojawiła się w piątek 23 grudnia. 

Niemcy. Czekoladowe figurki mikołaja z salmonellą

Jak czytamy, chodzi o figurki mikołaja marki "Santa Claus in town", które wykonane są z czekolady mlecznej i ważą 200 gram. Produkt, w którym wykryto pałeczki salmonelli, ma numer partii L-102293N i jest "zdatny" do spożycia do 31 lipca 2023 roku

Z informacji niemieckiej firmy wynika, że nie wyklucza ona, iż w "pojedynczych opakowaniach produktu mogą znajdować się pałeczki salmonelli". Trwa pilne wycofywanie produktu z niemieckich sklepów. 

Reklama

"Spożycie może prowadzić do problemów zdrowotnych. Konsumpcja jest zdecydowanie odradzana!" - czytamy. 

Czekoladowe mikołaje z salmonellą można było kupić na terenie Niemiec w sklepach Netto w landach: Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Bremy, Hesji, Dolnej Saksonii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynatu, Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii.

Niemcy. Mikołaje z salmonellą mogą być dostępne w Polsce

Firma Riegelein zaznacza, że produkt o wskazanych numerach i dacie przydatności można zwrócić bezpośrednio do sklepu, także bez okazania paragonu.

Jednocześnie producent słodyczy podkreśla, że inne partie czekoladowego przysmaku z ważnym terminem przydatności są w pełni do spożycia

Czekoladowe figurki mikołaja mogą być dostępne także w Polsce za pośrednictwem internetowych sprzedawców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | Czekolada | Salmonella | Mikołaj

Reklama

Reklama

Reklama