Reklama

Niemcy: Była kandydatka na kanclerza apeluje do polskiego rządu

Organizacje pomocowe muszą być natychmiast wpuszczane do zablokowanego obszaru przygranicznego. Apeluję do polskiego rządu o umożliwienie tego i zaakceptowanie propozycji unijnego wsparcia - także w zakresie wspólnej ochrony granic - napisała na Twitterze niemiecka posłanka Annalena Baerbock z partii Zielonych.

Była kandydatka partii Zielonych na kanclerza Niemiec zwróciła się z apelem do polskiego rządu w związku z sytuacją na granicy.

Apel do polskiego rządu: Grozi im dramat humanitarny

"Ludziom pozostawionym na pograniczu polsko-białoruskim grozi dramat humanitarny. Sytuacja zaopatrzeniowa jest słaba i doskwiera im zimno - szczególnie nie do zniesienia jest to dla dzieci, rodzin i chorych. Pomoc humanitarna jest teraz najpilniejsza" - napisała. 

W kolejnym wpisie stwierdziła, że natychmiast należy wpuścić na obszar przygraniczny organizacje pomocowe. "Apeluję do polskiego rządu o umożliwienie tego i zaakceptowanie propozycji unijnego wsparcia - także w zakresie wspólnej ochrony granic" - dodała.

Reklama

Kryzys na granicy

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów w odpowiedzi na sankcje.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez rząd w pasie przygranicznym po białoruskiej stronie granicy z Polską przebywa obecnie od 2 do 4 tys. migrantów, regularnie dochodzi do prób siłowego przekroczenia granicy oraz prowokacji ze strony służb białoruskich.

Czytaj także: Na granicy z głośników puszczane są komunikaty 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | Granica | Białoruś

Reklama

Reklama

Reklama