Reklama

Reklama

Niemcy: Bojkot AfD w Bundestagu

​Posłowie wszystkich frakcji w Bundestagu zamierzają bojkotować przedstawicieli eurosceptycznej AfD, która jest trzecią siłą w parlamencie. Najpierw okazało się, że nikt na sali obrad nie chce siedzieć obok AfD, teraz przedstawiciele lewicy, Zielonych, FDP oraz SPD zapowiedzieli, że nie poprą kandydata tej partii na wiceprzewodniczącego Bundestagu.

Poszczególne frakcje w Bundestagu mają prawo do posiadania wiceprzewodniczącego parlamentu. AfD wystawiła na to stanowisko Albrechta Glasera. Lewica, FDP, Zieloni oraz SPD już zapowiedzieli, że nie poprą tej kandydatury. 

Nowo wybranemu posłowi AfD zarzucają ksenofobię i antymuzułmańskie wypowiedzi. Przed kilkoma dniami Glaser sugerował, że islam jest bardziej ideologią niż religią. 

"Kto podważa zasady wolności religijnej, ten sam się dyskwalifikuje i ja nie mogą za kimś takim głosować" - powiedział przewodniczący frakcji Zielonych, Cem Oezdemir. Bez głosów lewicy, Zielonych, SPD i liberałów kandydatura Glasera nie przejdzie. Na razie CDU i CSU nie zajęły stanowiska w tej sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy