Reklama

Reklama

Niemcy: Atak nożownika w pociągu. Podano jego tożsamość

Nożownik, który zaatakował w sobotę rano w pociągu ICE między Ratyzboną a Norymbergą na południu Niemiec to 27-letni Syryjczyk Abdalrahman A. - podaje dziennik "Bild". W wyniku napaści poważnie rannych zostało trzech mężczyzn.

Napastnik mieszka w Niemczech prawdopodobnie od 2014 roku.

W pociągu relacji Ratyzbona - Hamburg było około 300 pasażerów - informuje "Bild". Ofiarami są trzej mężczyźni w wieku 26, 39, 60 lat.

Atak nożownika. "To straszne"

Według policji, tło przestępstwa jest na razie niejasne i jest przedmiotem śledztwa. Nie ma informacji o kolejnych sprawcach.

Na Twitterze w sprawie ataku zabrał głos federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer. "Okrutny atak nożownika w ICE jest straszny" - czytamy w tweecie Steve'a Altera, rzecznika prasowego Seehofer. Minister spraw wewnętrznych życzył wszystkim rannym szybkiego powrotu do zdrowia i podziękował służbom ratunkowym.

Reklama

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann również skomentował atak nożownika. W wypowiedzi dla "Bilda" stwierdził: "Jestem wstrząśnięty strasznym atakiem nożownika, który miał miejsce dzisiaj na pokładzie ICE (...). Dziękuję policji i służbom ratowniczym za szybkie dotarcie i pomoc rannym pasażerom".

"Policja pracuje na pełnych obrotach, aby jak najszybciej wyjaśnić tło tej strasznej zbrodni i motywy działania sprawcy. Należy również zbadać, w jakim stopniu występują problemy psychologiczne" - powiedział Hermann.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje