Reklama

Niemcy: Atak na przechodniów. Sprawca chciał zabić obcokrajowców

Mężczyzna, który w noc sylwestrową celowo staranował przechodniów w Bottrop w Zagłębiu Ruhry, miał zamiar zabić obcokrajowców – ustaliło MSW Nadrenii Północnej-Westfalii. Co najmniej cztery osoby są ranne, jedna ciężko.

Kierowca, który w Bottrop (w Nadrenii Północnej-Westfalii) wjechał w noc sylwestrową w grupę przechodniów, działał z "jasnym zamiarem zabicia obcokrajowców" - powiedział minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul. Zdarzenie to "trzeba potraktować bardzo poważnie" - podkreślił Reul. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Ofiary z Syrii i Afganistanu

Do tragicznego zdarzenia doszło w sylwestrową noc w Bottrop, liczącym ok. 117 tys. mieszkańców mieście w Zagłębiu Ruhry. Krótko po północy 50-letni kierowca mercedesa chciał staranować przechodnia. Ofierze udało się jednak uskoczyć i uniknąć obrażeń.

Reklama

Chwilę później kierowca pojechał w stronę śródmieścia i staranował tam grupę osób świętujących nadejście Nowego Roku. Cztery osoby zostały ranne. 46-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń i walczyła o życie w szpitalu - poinformowała policja. Ofiarami są Syryjczycy i Afgańczycy, w tym dwoje dzieci - informuje portal Tagesschau.de.

Nieudany atak w Essen

Jak podała policja, również w swoim rodzinnym mieście Essen (ok. 12 km od Bottrop) 50-latek próbował wjechać w grupę osób na przystanku autobusowym. Udało im się jednak w porę uskoczyć. W Essen udało się też zatrzymać i aresztować kierowcę. Według informacji policji sprawca wykrzykiwał rasistowskie i ksenofobiczne hasła. Śledczy otrzymali ponadto "pierwsze informacje o psychicznych zaburzeniach kierowcy".

(dpa, ARD/dom)

Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama