Reklama

Reklama

Niemcy: Aptekarz rozcieńczał leki onkologiczne. Usłyszał wyrok

Sąd w Essen w Niemczech skazał na 12 lat więzienia aptekarza, który rozcieńczał płynami infuzyjnymi lekarstwa dla chorych na raka. 48-latek dokonywał rozliczeń z kasami chorych jak za pełnowartościowe medykamenty.

Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na finansowanie luksusowego życia. 

W uzasadnieniu wyroku podkreślono, że chodzi o ponad 14 tys. medykamentów, których jakość i skuteczność znacznie się pogorszyła w wyniku przestępczej działalności aptekarza.

Oprócz kary pozbawienia wolności sąd orzekł wobec skazanego także dożywotni zakaz wykonywania zawodu farmaceuty.

Pytania bez odpowiedzi

Podczas procesu aptekarz nie ustosunkował się do postawionych mu zarzutów. Prokuratura domagała się kary 13,5 roku więzienia, a obrona wnioskowała o uniewinnienie, twierdząc, że są luki w materiale dowodowym. 

Reklama

Sąd uznał winę oskarżonego, natomiast poszkodowani przez aptekarza chorzy zwracali uwagę, że proces nie dał odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Przede wszystkim nie ustalono, ilu dokładnie pacjentów otrzymało rozcieńczone leki.

Aferę ujawnili dwaj współpracownicy aptekarza. W ubiegłym roku przyznano im za to Nagrodę dla Sygnalistów (Whistleblower-Preis). 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy