Reklama

Reklama

Niemcy: Akt wandalizmu na wystawie o Janie Pawle II. Reakcja Ambasady RP

Nieznani sprawcy zniszczyli plansze wystawy poświęconej pontyfikatowi Jana Pawła II w Berlinie. Twarz papieża zamalowano czerwoną farbą, a na ogrodzeniu sąsiedniej siedziby nuncjatury papieskiej w Berlinie wymalowano czerwoną błyskawicę. Jak powiedział rzecznik ambasady Polski w Berlinie Dariusz Pawłoś, "widać, że to nie było przypadkowe działanie, ale zaplanowana akcja".

Dariusz Pawłoś, rzecznik ambasady Polski w Berlinie potwierdził w piątek, że "do tego godnego potępienia aktu wandalizmu doszło w nocy z wtorku na środę".

Trwa śledztwo

Ambasada pozostaje w kontakcie z policją berlińską, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. - Oczywiście poinformujemy o wynikach śledztwa - podkreśla rzecznik.

Wystawa "Jan Paweł II - Papież dialogu" została otwarta w grudniu ubiegłego roku przez Polska Misję Katolicką przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie. - To już drugi akt wandalizmu wobec Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie - mówi Dariusz Pawłoś. - Jesteśmy także w kontakcie z ks. Markiem Kędzierskim z PMK, chcemy aby ta bulwersująca sprawa została szybko wyjaśniona.

Reklama

Pawłoś podkreśla: "Widać, że to nie było przypadkowe działanie, ale zaplanowana akcja".

"Jan Paweł II - Papież dialogu"

Wystawę "Jan Paweł II - Papież dialogu" przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z polska ambasadą w Berlinie z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która miała miejsce w 2020 roku.

Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz przedstawiających pontyfikat polskiego papieża przez pryzmat jego dialogu z różnymi grupami. Pokazuje jego relacje z chorymi, biednymi, młodymi, starszymi, myślicielami, politykami, artystami, a także dyplomatami i różnymi grupami etnicznymi, na różnych kontynentach, w różnych sytuacjach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama