Reklama

Reklama

Niemcy: 96-letnia sekretarka z obozu Stutthof zwolniona z aresztu. Uciekła przed rozprawą

Była sekretarka obozu koncentracyjnego Stutthof, 96-letnia Irmgard F. jest oskarżona o współudział w morderstwie ponad 11 tys. osób. Kobieta miała stawić się na rozprawie sądowej w tej sprawie, jednak uciekła z domu opieki, w którym mieszkała. Sąd zwolnił kobietę z aresztu, do którego trafiła po tym, gdy została odnaleziona. Do czasu rozpoczęcia procesu 96-latka pozostanie na wolności.

96-latka złożyła skargę na zatrzymanie. Po jej rozpatrzeniu sąd zawiesił nakaz aresztowania i "zwolnił oskarżoną z aresztu, nakazując środki zabezpieczające" - informuje sąd w komunikacie.

Proces pierwotnie miał się rozpocząć 30 września, jednak tego dnia kobieta po wyjściu z domu opieki nie stawiła się w sądzie na rozprawie. Została ujęta po kilkugodzinnych poszukiwaniach przez policję i aresztowana prewencyjnie.

Jak przekazał sąd, proces zostanie wznowiony 19 października. Tego dnia zostanie odczytany akt oskarżenia. Jak wynika z informacji tygodnika "Der Spiegel", oskarżona ze względu na wiek i stan zdrowia wolałaby nie uczestniczyć w rozprawie osobiście i chce, aby w sądzie reprezentował ją jej obrońca.

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne