Reklama

Reklama

Niedźwiedź wdarł się do bazy japońskich sił zbrojnych. Ranne cztery osoby

Niedźwiedź brunatny biegał po ulicach Sapporo. Zwierzę przedostało się na teren bazy Japońskich Sił Samoobrony i raniło cztery osoby. Na udostępnionych w internecie nagraniach widać, jak drapieżnik forsuje bramę do jednostki i atakuje żołnierzy.

Na dramatycznych nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać, jak niedźwiedź biegnie wzdłuż ulicy w dzielnicy mieszkalnej, przechodzi przez ruchliwą jezdnię i w końcu forsuje bramę bazy Japońskich Sił Samoobrony.

Ranny został jeden z żołnierz. Inną z osób, które doznały obrażeń, niedźwiedź zaatakował, wcześniej zachodząc ją od tyłu. Rannych zabrano na noszach do szpitala.

Zamknięte szkoły, odwołane loty

Japońska telewizja NHK podała przybliżony wiek ofiar. Jedna z nich miała około 40 lat - niedźwiedź złamał jej żebro, druga 70, a trzecia ponad 80. 

Nie podano informacji na temat czwartej ofiary - najprawdopodobniej to raniony żołnierz. Bieg niedźwiedzia spowodował lokalny paraliż - zamknięcie szkół i odwołanie kilku lotów na miejscowym lotnisku.

Reklama

Niedźwiedzie szukają pożywienia

Wcześniej rzecznik rządu Katsunobu Katō zaapelował do mieszkańców o czujność. - Urzędnicy z miasta Sapporo, policja Hokkaido, lokalne stowarzyszenie łowieckie i inne zainteresowane agencje przybyły na miejsce. Koordynują wysiłki w celu schwytania niedźwiedzia brunatnego lub, jeśli uznają to za konieczne, odstrzelenia go - powiedział Kato.

Ostatecznie wezwani myśliwi zdecydowali się na odstrzał zwierzęcia.

Japońskie służby zajmujące się ochroną zwierząt już w przeszłości ostrzegały, że zamieszkujące lasy niedźwiedzie są coraz częściej widywane na obszarach zamieszkanych przez ludzi, gdzie szukają pożywienia.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy