Reklama

Reklama

Nie żyje Winston Groom. Pisarz miał 77 lat

W wieku 77 lat zmarł amerykański pisarz Winston Groom. Informację tę potwierdziła gubernator Alabamy Kay Ivey.

Winston Groom był autorem powieści "Forrest Gump", której ekranizację pod tym samym tytułem w 1994 roku nakręcił Robert Zemeckis. 

Amerykanin napisał również powieść o wojnie w Wietnamie "Better Times Than These". W 1984 roku był nominowany do Nagrody Pulitzera za współudział w stworzeniu "Conversations with the Enemy".

"Ze smutkiem dowiedziałam się, że Alabama straciła jednego z naszych najbardziej utalentowanych pisarzy. Choć zostanie zapamiętany za stworzenie Forresta Gumpa, Winston Groom był utalentowanym dziennikarzem i znanym amerykańskim historykiem. Nasze serca i modlitwy są z rodziną zmarłego" - napisała na Facebooku Kay Ivey.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy