Reklama

Reklama

Nie żyje pierwszy zaszczepiony przeciw COVID-19 mężczyzna

William Shakespeare zmarł w wieku 81 lat po długiej chorobie. Brytyjczyk stał się sławny, gdy 8 grudnia jako druga osoba i pierwszy mężczyzna na całym świecie przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Mężczyzna dzielił swoje imię i nazwisko z angielskim dramatopisarzem, autorem m.in. Hamleta, Makbeta czy Romea i Julii.

8 grudnia w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Było to pierwsze państwo na świecie, które zdecydowało się na taki krok i dopuściło nowo wyprodukowane panaceum do użytku. - Dzisiejszy dzień stanowi ogromny krok naprzód w walce Wielkiej Brytanii z koronawirusem - komentował wówczas brytyjski premier Boris Johnson. Informowaliśmy o tym .

Zmarł w tym samym szpitalu

Pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę, została 90-letnia Margaret Keenan. Tuż po niej zaszczepiony został 81-letni William Shakespeare z Warwickshire.

Brytyjczyk nazywał się tak samo, jak żyjący na przełomie XVI i XVII wieku angielski poeta i dramaturg. 

Reklama

Zaszczepiony William zmarł w szpitalu w wieku 81 lat po długiej walce z chorobą niepowiązaną z koronawirusem. Były pracownik firmy Rolls Royce i radny parafii zmarł w ubiegły czwartek po chorobie w tym samym szpitalu, w którym otrzymał szczepionkę.

Mężczyzna opuścił żonę Joy, ich dwóch dorosłych synów i wnuki. Przyjaciele Williama wspominają, że emeryt był bardzo dumnym mieszkańcem Coventry. Nie jest jasne, z jakiego powodu emeryt umarł ostatecznie, ale był on długoterminowym pacjentem na oddziale w szpitalu w Coventry.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy