Reklama

Reklama

Nie żyje Leonardo Del Vecchio. Był właścicielem marki Ray-Ban

Leonardo Del Vecchio, włoski biznesmen, właściciel m.in. marki okularów Ray-Ban, zmarł w wieku 87 lat. Jego majątek wyceniano na 24 mld dolarów, co czyniło go jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

O śmierci "króla okularów" w mediach społecznościowych poinformowała grupa, której był właścicielem.

"Z ciężkim sercem zawiadamiamy o odejściu naszego Prezesa, Leonardo Del Vecchio. Dziś świat stracił wizjonera: geniusza przedsiębiorczości, dla wielu dobrego przyjaciela i wszechstronnego, niesamowitego człowieka" - napisano w oświadczeniu.

Leonardo Del Vecchio był prezesem EssilorLuxottica, największego na świecie producenta i sprzedawcy okularów i oprawek. 

Według Forbesa Del Vecchio pod koniec 2021 roku był drugim najbogatszym człowiekiem we Włoszech, za Giovannim Ferrero (należy do niego grupa produkująca m.in. Nutellę). Jego majątek szacuje się na 24 mld dolarów.

Reklama

Premier Draghi: Wiodąca postać we włoskim biznesie od ponad 60 lat

Biznesmena pożegnał, m.in. premier Włoch Mario Draghi. - Wiodąca postać we włoskim biznesie od ponad 60 lat, Del Vecchio od skromnych początków stworzył jedną z największych firm w kraju... zawsze łączył międzynarodową otwartość z koncentracją na kwestiach społecznych i lokalnych - powiedział.

"Leonardo Del Vecchio był wspaniałym Włochem. Jego historia, od sierocińca po przywództwo imperium biznesowego, wydaje się być historią z innej epoki. Jest przykładem na dziś i jutro. RIP" - napisał z kolei na Twitterze komisarz UE ds. gospodarki Paolo Gentiloni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy