Reklama

Nie żyje David Crosby. Legendarny piosenkarz miał 81 lat

Nie żyje amerykański piosenkarz folkowy i rockowy David Crosby. Legendarny artysta zmarł w czwartek 19 stycznia. Miał 81 lat.

Informację o śmierci Davida Crosby'ego przekazała jego żona. Legendarny piosenkarz folkowy i rockowy zmarł "po długiej chorobie"

Komunikat w sprawie śmierci artysty opublikowany został w serwisie Variety.com. 

"Chociaż nie ma go już z nami, jego człowieczeństwo i dobra dusza będą nas nadal prowadzić i inspirować. Jego dziedzictwo będzie nadal żyło dzięki legendarnej muzyce" - czytamy.

David Crosby nie żyje. W 2022 roku przeszedł na emeryturę

Kilka miesięcy przed śmiercią - w maju 2022 roku - Crosby poinformował, że przechodzi na koncertową emeryturę. oficjalnie ogłosił swą decyzję w wywiadzie z 5 maja dla Best Classic Bands. David Crosby przez niemal 60 lat nieustannie koncertował. Na pytanie dziennikarza, czy zamierza jeszcze koncertować, bez ogródek odpowiadział krótko - "Nie". 

Reklama

Przyczyną był wiek wokalisty, który "czuł, że brakuje mu sił do publicznych występów". - Mam 80 lat, więc wkrótce umrę. Tak to działa - podkreślił.

W ostatnich latach muzyk walczył z COVID-19, a choroba jeszcze dokuczyła jego już niezbyt dobrej kondycji. - To było straszne. COVID to bardzo dziwna choroba. Sprawia, że czujesz się absolutnie okropnie. To było bardzo nieprzyjemne... to nie jest zabawa. Chcesz tego uniknąć, jeśli tylko możesz - mówił.

Crosby brał udział w niezwykle owocnych projektach, m.in. był członkiem The Byrds, Crosby, Stills & Nash, współpracował z Jamesem Taylorem, Eltonem Johnem i Carole King. Został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, a także Songwriters Hall of Fame.

Teksty piosenek Davida Crosby'ego znajdziesz tutaj

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: David Crosby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy