Reklama

Reklama

Nie pomógł umierającemu ojcu. Stracił prawo do spadku

Po raz pierwszy w Hiszpanii sąd pozbawił spadku mężczyzny, który nie pomógł umierającemu ojcu. Zdaniem sędziów sądu okręgowego na Balearach, syn złamał paragraf kodeksu cywilnego, który pozwala na wydziedziczenie osobę, która bez podania przyczyny odmówiła pomocy swoim rodzicom.

Ojciec wydziedziczonego zachorował na raka płuc. Kiedy stan jego zdrowia się pogorszył, musiał przestać pracować i przeszedł na utrzymanie żony.

Ponieważ małżeństwo spłacało kredyt, na żywność i wykupienie lekarstw nie wystarczało już pieniędzy. Wspierali ich przyjaciele i rodzina. Oprócz jednego z synów, który odmówił udzielenia pomocy.

Chory ojciec przed śmiercią zmienił testament i go wydziedziczył. Mężczyzna jednak podał sprawę do sądu, bo uznał że należy mu się część majątku. Z jego opinią nie zgodził się najpierw sąd rejonowy a teraz okręgowy.

Reklama

W wydanym wyroku sędziowie uzasadnili, że syn nie będzie dziedziczył, bo odmówił ojcu podstawowej pomocy: żywienia, odzieży, dachu nad głową i zagwarantowania pomocy lekarskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy