Nie chcą ośrodka kwarantanny dla Amerykanów. Zginęły dwie osoby

Policjant w mundurze i kasku stoi przy płonących gruzach na ulicy podczas protestów w Kenii, w tle budynki.
Protesty w Kenii przeciwko ośrodkowi kwarantanny. Dwie osoby zginęłyLUCAS MUKASA / ANADOLUAFP

W skrócie

  • Podczas protestów w Kenii związanych z utworzeniem ośrodka kwarantanny dla Amerykanów narażonych na ebolę zginęły dwie osoby.
  • Sąd w Kenii zablokował otwarcie placówki po pozwie Kenijskiego Stowarzyszenia Prawniczego, a demonstranci obawiali się rozprzestrzenienia wirusa eboli w kraju.
  • Obecne ogniska eboli w Demokratycznej Republice Konga i Ugandzie spowodowały ponad tysiąc podejrzeń zachorowań i co najmniej 220 zgonów.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Ośrodek kwarantanny przeciw Eboli w Kenii. Masowe protesty

Zobacz również:

Kontrowersyjne plany USA. Szpital polowy dla osób z podejrzeniem Eboli

Zobacz również:

Ogniska wirusa Ebola w Demokratycznej Republice Konga i Ugandzie

Zobacz również:

Cienkowska w "Graffiti" odpowiada Skolimowi: Gdyby nie kultura, pewnie nie byłoby tego naroduPolsat News