Reklama

Nie będzie debaty o skandalu korupcyjnym w PE. Wniosek odrzucony

Jak poinformował europoseł Patryk Jaki, koordynatorzy komisji LIBE odrzucili wniosek o debatę w sprawie skandalu korupcyjnego w Parlamencie Europejskim. "Rosja się cieszy" - komentuje polityk Zjednoczonej Prawicy.

Koordynatorzy Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego odrzucili we wtorek wniosek o debatę na temat afery korupcyjnej - poinformował na Twitterze eurodeputowany PiS Patryk Jaki.

"Koordynatorzy komisji LIBE w PE głosami EPL (PO+PSL), S&D (Lewica) oraz Renew (Hołownia) odrzucili właśnie wniosek o debatę na temat #QatarGate. Za to zgodzili się na kolejną debatę o Polsce. 'Polska targowica ciągle działa'. Cieszy się Rosja" - napisał Jaki.

Wśród koordynatorów komisji LIBE, oprócz Patryka Jakiego, nie ma Polaków. Polskie partie, które wymienił Jaki, wchodzą w skład europejskich formacji w Parlamencie Europejskim. Koordynatorami z wymienionych przez eurodeputowanego partii europejskich są: Jeroen Lenaers, Lena Dupont z EPL, Brigit Sippel z S&D oraz Sophie in ’t Veld i Fabienne Keller z Renew.

Reklama

Jaki o szczegółach posiedzenia

Przedstawiciele LIBE argumentowali, że "kwestia Kataru i korupcji już została omówiona w sposób wyczerpujący" - poinformował eurodeputowany. - Mieli mnóstwo wymówek stosowanych w takich wypadkach - podkreślił.

- Zadecydowali natomiast, że wezwą na posiedzenie komisji Didiera Reyndersa, unijnego komisarza ds. sprawiedliwości, i będą go przepytywać, dlaczego Polska twierdzi, że otrzyma środki z KPO, i że to skandal - dodał Patryk Jaki.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Parlament Europejski | korupcja | Patryk Jaki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy