Reklama

Reklama

Naukowcy zamrozili ciało 14-latki

Ciało 14-letniej dziewczynki z Wielkiej Brytanii, która w październiku zmarła na raka, zostało poddane głębokiemu zamrożeniu na lata - podają zagraniczne media. Dziewczynka wystosowała przed śmiercią przejmujący list, prosząc o spełnienie jej prośby.

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii podjął decyzję, aby ciało 14-letniej Brytyjki zostało poddane specjalnemu zabiegowi zamrożenia. O taką decyzję walczyła matka nastolatki i sama 14-latka. Dziewczynka jeszcze przed śmiercią napisała list do sędziego, prosząc w nim o uwzględnienie jej prośby. 

"Muszę wytłumaczyć, dlaczego chcę dla siebie tak niezwykłej rzeczy. Mam dopiero 14 lat i nie chcę umierać, ale wiem, że to właśnie się dzieje. Chciałabym dostać szansę na ponowne przebudzenie się i wyleczenie. Nie chcę być pochowana pod ziemią. Chcę żyć i myślę, że w przyszłości może się pojawić lekarstwo na moją chorobę, dzięki któremu wrócę do życia. To moje życzenie" - napisała nastolatka. 

Reklama

Sędzia odwiedził dziewczynkę w szpitalu i w szybkim procesie przychylił się do jej prośby.

POLECAMY RAPORT SPECJALNY: MEDYCYNA PRZYSZŁOŚCI

Inne zdanie na temat zabiegu miał ojciec dziecka, który przekonywał, ze obawia się o przyszłość córki, gdy ta rzeczywiście obudziłaby się w zupełnie innej rzeczywistości za setki lat. 

Sąd jednak przychylił się do prośby matki, która jego wolą mogła rozporządzać ciałem córki.

W związku z decyzją sądu, zmarła 14-latka została przewieziona do USA, gdzie jej ciało zostało poddane krionice. Zabieg ten polega na głębokim ochłodzeniu ciała do temperatury ciekłego azotu i przechowywaniu w chłodni, po to, aby po latach doszło do wybudzenia zmarłej osoby.

Jak przekonują krionicy, rozwiązanie takie jest dla osób ciężko chorych, których wyleczenie jest aktualnie niemożliwe. Specjaliści w tej dziedzinie wierzą również, że osoba zmarła będzie mogła zostać przywrócona do życia w przyszłości (według zasady, że śmierć jest jedynie chorobą) i poddana zabiegom, które pozwolą uporać się z chorobami, które w chwili zamrażania były nieuleczalne.

O krionice przeczytasz też w serwisie Interia Nowe Technologie SPOSÓB NA NIEŚMIERTELNOŚĆ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy